Nadalje, to znači kako će majke koje su stekle pravo na naknadu od ponedjeljka moći da predaju dokumenta, uz popunjeni zahtjev za obeštećenje.
Pravo na obeštećenje, korisnice mogu podnijeti u centrima za socijalni rad, i to u roku od 60 dana od datuma kada je zakon stupio na snagu. Osim zahtjeva, potrebno je priložiti dokaz o obustavi prava na naknadu, te dokaz da korisnica nije poreski obveznik, odnosno da ne koristi pravo na penziju.
Obeštećenje sljeduje korisnice pravo pripadalo u periodu od 1. januara 2016. do 30. juna 2017. godine.
Pravo na obeštećenje prestaje ako korisnica zasnuje radni odnos, registruje se za obavljanje preduzetničke ili poljoprivredne djelatnosti ili ostvari pravo na penziju u skladu sa zakonom.
Komentari (6)
Svako stečeno pravo treba vratiti Majke su to zaslužile jer su napustile svoja radna mjesta
@Žaki_neregistrovani nijesi u pravu Zaki ima dosta žena kojima je pomoć novčana neophodna!Ovaj zakon u svijetu nidje ne postoji Zaki!
Zašto se ne pitate sta ce majke sa dvoje ili jednim djetetom! A sta ce žene koje teško žive i kad ostaraju a nemaju djecu ko ce njima pomoći! Bolje bi bilo da ste pomoć dali ženama u braku koja nemaju djecu da bar mogu platit nekog da ih čuva po starost!
Majke kojima su sad djeca ljudi koji imaju svoje porodice i svoju unučad nijesu majke već babe sa unučadima a sta ce majke koje nijesu zbog lošeg zdravlja nijesu mogle imati djecu!
Najpokvareniji i diskriminatorski zakon po kome su naknade dobile majke kojima to nebi trebalo da pripada,neke od njih svoje dijete nijesu ni podizale,neke nijesu ni tražile posao...i mnogo što...a mlade majke sa troje dece nijesu dobile ništa..sramotno ..i ovi koji su ga ponovo aktivirali
Zakon koji poništava presudu Ustavnog suda??????Taj zakon o naknadama je bio zlonamjeran,da se uzdrma budžet CG a da ne pričamo koliko je bio diskriminatorski prema ogromnom broju žena.