Šteta što Podgoričani ofanzivnu igru u nastavku nijesu krunisali golom

Fudbaleri Budućnosti poraženi su u prvom duelu drugog kola kvalifikacija za Ligu konferencija, no uoči revanša imaju čemu da se nadaju. ‘Plavi’ su u Sofiji poraženi od sastava CSKA 1948, rezultatom 1:0 (1:0).

Minimalan poraz ‘plavih’ u Sofiji: Sve je otvoreno uoči revanša, Bugari nijesu bili ništa bolji Foto: Sportal

Izabranici Ivana Brnovića nijesu večeras na stadionu "Vasil Levski" bili ništa slabiji od suparnika. Zapravo, u drugom dijelu bili su bolji i imali inicijativu, pa ostaje šteta što nijesu stigli do gola - to bi bilo sasvim zasluženo.

No, ovako će pod Goricom sustizati gol zaostatka, koji su primili u najgorem mogućem momentu - u 44. minutu strijelac je bio Karageren. No, što je najbitnije - večeras smo mogli steći utisak da Budućnost može da igra protiv Bugara, tako da je uoči revanša sve otvoreno.

Meč je počeo pokušajem Talisa sa distance, ali lako je to odbranio Mijatović. Uzvratili su na to 'plavi' jednim pokušajem iz prekida, no ostalo je 0:0.

U 20. minutu vidjeli smo još jednu izvrsnu intervenciju Mijatovića, kada je Umbarajev bio u odličnoj prilici.

Od tada smo uglavnom pratili igru na sredini terena, više su Bugari pokušavali da dođu do nove prilike, ali 'plavi' su igrali disciplinovano i promjena nije bilo.

Tako je bilo sve do 44. minuta, kada je Budućnost kapitulirala - nakon ubačene lopte sa lijeve strane, Karageren je iz peterca poslao loptu u nebranjeni dio mreže.

Prvi pokušaj u nastavku imali su 'plavi', i to preko Perišića koji je tek ušao u igru.

Kako je vrijeme odmicalo, tako je Budućnost bila sve ofanzivnija, ali, uprkos tome, nijesu Podgoričani uspijevali stići do izglednije šanse.

U 67. minutu, nakon greške odbrane 'plavih' Karageren je lobovao Mijatovića, ali je u posljednjem trenutku jedan od defanzivaca 'plavih' gotovo sa gol linije glavom odbio loptu.

Na suprotnoj strani, u 75. minutu je sa distance šutnuo Bulatović, a lopta je otišla preko gola. Minut kasnije, na drugoj strani je Kirilov bio u situaciji jedan na jedan sa Mijatovićem, ali je čuvar mreže Podgoričana maestralno odbranio.

U finišu je uslijedio pritisak 'plavih', imali su i dva kornera, ali nijesu mogli do gola. No, sve što su prikazali u nastavku definitivno ohrabruje pred revanš.

Revanš meč pod Goricom na programu će biti za sedam dana. Ukoliko Budućnost prođe dalje, u trećem kolu kvalifikacija igraće protiv boljeg iz duela litvanskog Žalgirisa i kiparskog Pafosa. Prvi meč u Viljnusu okončan je pobjedom Litvanaca, rezultatom 2:1.