Abiznis

Habib LEŠEVIĆ: Crna Gora još nije valorizovala svoje najznačajnije resurse

1406LesevicPRVA

Političke odluke su na papiru dobre, ali se ne sprovode na predviđeni način. Kada politička rješenja nisu dobra, možemo da nađemo način da ih ispravno implementiramo na manjem, odnosno lokalnom nivou. Moramo se okrenuti politici koja je realističnija, bliža sadašnjem trenutku, više „zelena“ i zahvaljujući kojoj ćemo biti ponosni na ono što jesmo, što imamo i kakav je naš način života. To nije stvar vladine podrške, već njene obaveze i dužnosti prema Crnoj Gori i njenim građanima, kaže konsultant Habib Lešević.
Habib LEŠEVIĆ: Crna Gora još nije valorizovala svoje najznačajnije resurse
Portal AnalitikaIzvor
Portal Analitika

Komentari (2)

Nadimak za neregistrovanog korisnika
Napišite Vaš komentar
Ovaj sajt je zaštićen sa reCAPTCHA anti spam mehanizmom.Primjenjuju se Google politika o privatnosti i uslovi korišćenja . Vaš komentar se prvo šalje timu na odobrenje. Portal Analitika zadržava pravo da obriše neprimjereni dio ili cijeli komentar, bez najave i objašnjenja. Mišljenja iznijeta u komentarima ne odražavaju stavove redakcije.
Još uvijek nemate nalog? Registrujte se.
i ilija
14.06.2014. 09:22

Dosta je bilo sa neproizvodnim djelatnostima i ulaganjima u njih. Trebamo se koncentrisati na ono što imamo, što možemo proizvesti i prodati. Moramo razmisliti o proizvodnji cementa. Imamo sve mogućnosti da, ovaj građevinski materijal, proizvodimo po konkurentnoj cijeni, naravno ako budemo usvojili i implementirali najsavremeniju tehnololgiju. Laporca u okolini Pljevalja ima na pretek tako da sirovina nije problem. Ako sagradimo i drugi blok termo elektrane (uglja imamo) eto i struje dovoljno za njegovu proizvodnju. Bilo bi i viška koji možemo prodati EU. Moramo razmisliti i o izgradnji hidro elektrana na Morači. Višak struje nikada nije bio problem prodati za čvrstu valutu. Ne mogu čudu da se načudim zašto neki naši političari padaju na priču nekih koji bi kroz izgradnju auto puta samo da zaposle svoju građevinsku operativu pa građanima kako bude. Zasto Njemačka nikada ne osjeća posljedice svjetske krize. Zato što njena privreda proizvodno orjentisana.

4
0
A Anonimni korisnik
14.06.2014. 09:22

Kad pišete ovakve tekstove genijalcima iz ovih krajeva , prvo provjerote činjenice. Gospodin nije profesor ni na jednom britanskom univerzitu a nije čak ni doktor nauka . Tvrdnja vašeg novinara da gospodin predaje na više evropskih fakulteta bi morala biti potkrijepljna navođenjem bar jednog. Konsultantsu firmu u Londonu može otvoriti svako uz ukupni trošak mani od 35 funti a nemorate imati ni kancelariju. U Evropi usluge takvih firmi niko ne koristi , ali zato koriste domaće da prodaju maglu i da uzimaju debele hobnorare iz javnih fondova. Sve što je rečeno u ovom tekstu zna svaki svršeni student ekonomije na UCG a možda i oni sa UDG . Nemojte pisati o temama za koje nemati ni minimalno obrazovane novinare i ne zasipajte nas pričama o genijalcima iz ovih krajeva koji briljiraju po razvijenom svijetu i tako valjda dokazuju našu urođenu superiornost iako nam je zbilja bijedna.

1
0