Kako je saopšeno iz PR službe Optštine Budva, cilj obuke je unaprijeđenje profesionalnih znanja i doprinos podizanju nivoa konkurentnosti nezaposlenih žena na tržištu rada.
Obuka je dio aktivnosti koje Sekretarijat za lokalnu samoupravu Opštine Budva sprovodi u saradnji sa Ministarstvom za ljudska i manjinska prava, a koje su dio Lokalnog akcionog plana za postizanje rodne ravnopravnosti u opštini Budva za 2015. i 2016.
Sertifikat je dobilo 19 polaznica kursa koje su uspješno završile kurs.
"Rađenović je čestitao polaznicama i poželio im uspjeh prilikom budućeg zapošljavanja ili bavljenja privatnim biznisom, istakavši da Opština Budva prepoznaje projekte koji se bave prije svega edukacijom u cilju podizanja konkurentnih kapaciteta nezaposlenih na tržištu rada", navodi se u saopštenju.
Predsjednik Opštine Budva je naglasio da su neke od polaznica treće generacije obuke za rad na računarima već zaposlene, kao što je to Mirjana Tešović, koja obavlja privremeno posao daktilografa u Sudu za prekršaje u Budvi, a koja je zahvaljujući toj obuci dobila šansu da se dokaže.
Ministar za ljudska i manjinska prava Suad Numanović je podjsetio da je u Crnoj Gori evidentirano čak 42 odsto žena koje su informatički nepismene, a da sama ta činjenica govori o potrebi podržavanja jedne takve akcije, sa ciljem da se kroz informatičku pismenost stvore pretpostavke za kvalitetniji izlazak na tržište rada, a samim tim lakšeg zapošljavanja i ekonomskog snaženja žena.
„Imamo jasan pravac kako da pomognemo našoj ženskoj populaciji, a ovo je samo jedan od vidova koj će nam doprinijeti da imamo što više žena u biznisu“ istakao je.
Šef Biroa rada u Baru Željko Rolović istako je da prema evidenciji Zavoda za zapošljavanje Crne Gore žene kao kategorija imaju veliki udio u dugotrajnoj nezaposlenosti, tako da se one trebaju motivisati i osnažiti da same sebe projektuju na tržištu rada.
rtcg.me