Nastavnica biologije Mersiha Pepeljak kazala je da su nosioci Eko zastave i imaju svoj akciponi plan koji realizuju tokom godine. Ona ističe da se kroz akcioni plan trude da motivišu djecu da čuvaju životnu sredinu.
"Tekstil predstavlja veliki problem kada je u pitanju otpad. Zbog toga smo došli na ideju, a podstaklo nas je i to što kese više nijesu u upotrebi, pa smo starim odjevnim predmetima dali novi sjaj i pretvorili ih u cegere. Uz malo mašte i kreativnosti napravili smo nešto novo. Biće još nekih iznenađenja koje ćemo praviti od odjevnih predmeta", rekla je Pepeljak.
Ivana Dašić, pomoćnica direktora škole, kazala je da su djeca uživala u izradi cegera, ali i u sadnji biljaka. Ona je istakla da na ovaj način oživljavaju stare zapostavljene zanate, ali i uče djecu kako se šije.
Sofija Jovanović kazala je da im je nastavnica biologije predložila da prave cegere.
"Donijeli smo materijale, igle i konac i trebalo nam je oko nedjelju dana da ih napravimo. Poklonili smo ih razrednim starješinama i zamjenici direktora", kaže Sofija.
Dalija Krkanović kaže da su napravili oko sedam cegera.
"Bili smo inspirisani time što se više kese ne koriste. Odlučili smo da ih pravimo od starih stvari, a to ćemo nastaviti i dalje da radimo", kaže Dalija.
Anja Vujović kaže da joj nije bilo teško praviti cegere.
"Treba truda i rada i dok se skicira kako ceger treba da izgleda to malo potraje. Međutim, pomagali smo jedni drugima, a velika pomoć nam je i nastavnica biologije", rekla je Anja.