Crkva Sv. Đorđa predstavlja značajan izvor podataka za proučavanje bogatog slikarskog opusa Dimitrijevića – Rafailovića što je čini značajnim kulturnim dobrom ovog područja. Kao vrijedan spomenik sakralne arhitekture zaštićeno je kulturno dobro od 1957. godine.
Crkva nalazi se u gornjegrbaljskom selu Šišići. To je mala crkva, tipa arhaične seoske građevine, koja je dugo, čak vjekovima, bila zastupljena u tradicionalnom graditeljstvu na ovim prostorima.
Izgrađena je krajem 17. vijeka. Kako se može pročitati, to se doznaje indirektno. Naime, u prostoru proskomidije ispisana je u fresko-tehnici čitulja sa priložnicima koji su pomogli podizanje crkve. Tu se, među brojnim donatorima, pominje i crnogorski vladika Danilo Petrović.
Iz drugog natpisa, na tjemenu, doznaje se da je crkva živopisana 1669. godine.
Crkva je jednobrodna, podijeljena parom pilastera i ojačavajućim lukom na dva traveja. Na istočnoj strani je široka polukružna apsida. Prozori su joj u vidu puškarnica.
Priprata, u koju se ulazi s južne strane, danas je bez krova. Na njenom zidu je u novije vrijeme podignut mali zvonik na preslicu.
Čitava unutrašnjost crkve je živopisana. Pored euharističnih scena u apsidi i stojećih figura u prvoj slikanoj zoni, skoro sve ostale površine su ispunjene scenama iz žitija sv. Đorđa. Tokom 1992/93. godine tokom sanacionih radova na ovom živopisu su izvedeni detaljni slikarsko konzervatorski radovi.
Istoričari umjetnosti su mišljenja da se po prepoznatljivom slikarskom rukopisu nesumnjivo može zaključiti da je freske izradio poznati bokokotorski ikonopisac Dimitrije Daskal.
Isti slikar je izradio i ikonostas, od koga su sačuvane lijepo izrezbarene carske dveri i veliki krst sa raspećem, dok su ostali dijelovi postojećeg ikonostasa kasnije interpolacije domaćih ikonopisaca, pripadnika bokokotorske slikarske škole 17. - 19. vijeka.
Ikonostas je takođe tokom sanacionih radova konzervatorski tretiran.
Naročito je značajan podatak vezan za ovu crkvu da je fresko-ansambl ciklusa od 14 scena iz života sv. Đorđa jedan od rijetkih sačuvanih i ubraja se u najopširnije fresko slikarstvo iz tog doba.
Pravi primjer ljepote i vrijednosti radova pripadnika bokokotorske slikarske škole 17. - 19. vijeka.