EURO 2024

Svi završili sa istim brojem bodova

Na Euru je završeno takmičenje i u pretposljednjoj grupi "E". Rumunija u osminu finala ide kao prva, a Belgija kao druga. Slovačka, koja završava na trećem mjestu, takođe je siguran učesnik osmine finala, dok Ukrajina završava takmičenje.

Dan počeo remijima: Rumuni su prvi, Belgiju čeka pakao u osmini finala, dalje ide i Slovačka, Ukrajina eliminisana Foto: AFP

U Štutgartu je Belgija remizirala sa Ukrajinom, rezultatom 0:0.

Neriješeno je bilo i u Frankfurtu, gdje su igrali Rumunija i Slovačka - 1:1 (1:1).

Rumunija je tako izborila osminu finala protiv jedne od trećeplasiranih selekcija.

No. Belgiju ne čeka nimalo lak zadatak - na startu nokaut faze igraće protiv Francuske.

Najzad, Slovaci će večeras saznati ko će biti njihov protivnik - no, moguće je da će igrati ili protiv Španije ili protiv Engleske.

Među trećeplasiranima, dakle, sada strijepe Mađari - potrebno im je za prolaz da večeras Portugal savlada Gruziju, a Turska Češku.

Belgija - Ukrajina 0:0

Nije tokom većeg dijela prvog poluvremena nijedna selekcija uspjela uspostaviti inicijativu, a Belgijanci su u 33. minutu zaprijetili lukavim pokušajem De Brujnea. Prijetili su i Ukrajinci, a najveće prilike propustili su Jaremčuk i Sudakov.

Većih uzbuđenja do kraja prvog dijela nije bilo.

Nijesmo uživali u fudbalu ni u drugom dijelu, a u 67. minutu je Belgija mogla do vođstva, ali Karasko nije uspio da zatrese mrežu. Žestoko je bilo od 73. do 75. minuta - opet je Karasko propustio jednu veliku priliku, a onda Dovbik dvije pred golom Belgije.

Jako su napadali Ukrajinci do samog kraja, čudo je kako Sudakov nije pogodio u 90. minutu, ali je na kraju bilo kao i na početku - 0:0.

Rumunija - Slovačka 1:1

Od početka meča pratili smo veliku borbu, a prvu šansu imali su Slovaci u 22. minutu preko Haraslina. Samo dva minuta kasnije, Slovačka je i povela – Kucka je ubacio loptu sa desne strane, a Duda je bio potpuno zaboravljen na petercu, te je bez poteškoća glavom poslao u suprotni dio suparničkog gola.

Uslijedio je odgovor Rumuna, koji su izjednačili u 37. minutu. Hancko je srušio Hađija i to je bio penal – izveo ga je Marin i bilo je 1:1.

U drugom dijelu jeste bilo nekoliko prilika, ali kao da je ostao utisak da se igrači dvije selekcije nijesu mnogo trudili kako bi došlo do novih rezultatskih promjena.