EURO 2024

Mečevi u Kelnu i Minhenu okončani bez golova

Fudbaleri Engleske u osminu finala Eura idu kao prvoplasirani iz grupe "C", a Danci kao drugoplasirani. U nokaut fazi je i Slovenija, koja je treća, dok Srbija napušta dalje takmičenje.

Englezi prvi u grupi "C": Dalje idu i Danska i Slovenija, kraj za Srbiju, a i Hrvatska je definitivno ostala bez šansi Foto: epa

U Kelnu je utakmica Engleske i Slovenije završena rezultatom 0:0.

U drugom susretu u Minhenu, istim je skorom završen meč Danske i Srbije.

Englesku tako u osmini finala čeka trećeplasirana ekipa iz jedne od tri grupe - ili Holandija, ili iz grupe "E" (Rumunija, Belgija, Slovačka, Ukrajina) ili iz grupe "F" (Turska, Češka ili Gruzija).

Sa druge strane, Danska već zna suparnika - biće to Njemačka.

Najzad, Slovenija sigurno ide dalje kao trećeplasirana, a suparnika će tek saznati.

Pored toga, uz ovakav večerašnji epilog, Hrvatska se i definitivno oprostila od nokaut faze. Sjutra veče ćemo saznati i koja je preostala trećeplasirana selekcija koje neće biti u osmini finala.

Engleska - Slovenija 0:0

Slovenija je bolje ušla u meč, imala je nekoliko prilika, no Englezi su u 20. minutu zatresli mrežu. Međutim, Fodenov pogodak poništen je zbog ofsajda.

Nastavljena je velika borba na obje polovine, a najveću šansu u prvom dijelu vidjeli smo u 40. minutu - Tripije je izvrsno ubacio loptu, na drugoj stativi je dočekao Kejn, ali je, umjesto u nebranjeni dio mreže, poslao pored gola.

Agresivnije su ušli izabranici Gareta Sautgejta u nastavak, ređale su se prilike pred Oblakovim golom, ali su Slovenci odolijevali. Prvi put na šampionatu, Sautgejt je u 70. minutu, prvi put na šampionatu, uveo u igru Palmera, no rezultat se nije mijenjao.

Matjaž Kek je uskoro poslao na teren i Iličića, 'albion' je i dlje napadao, ali su se Slovenci jako disciplinovano branili. Najveću priliku na meču vidjeli smo u 91. minutu - Palmer je bio u izglednoj poziciji, ali je Oblak i to odbranio. Bila je to i posljednja prilika večeras, nakon čega je uslijedilo veliko slavlje Slovenaca.

Danska - Srbija 0:0

Prvu veću priliku imali su Danci u 16. minutu - Mele je odlično ubacio loptu, a Bah je sa peterca glavom poslao pored gola. Stezali su danski igrači obruč, u 23. minutu se tresla i mreža Srbije, ali je gol opravdano poništen zbog faula Vinda nad golmanom Rajkovićem. Od Srbije u prvom poluvremenu nijesmo vidjeli ništa, dok napadi Danske nijesu urodili plodom, te je pri odlasku na odmor bilo 0:0.

U 52. minutu je uslijedio prvi ozbiljniji napad Srbije i zatresla se Šmajhelova mreža. Tadić je poslao loptu ka Joviću, a Andersen je postigao autogol. Međutim, bilo je to poništeno - Jović je bio u ofsajdu.

Dragan Stojković je u 68. minutu u igru uveo Vlahovića, te smo od tada neko vrijeme gledali Srbiju sa tri špica. Nešto ofanzivnija bila je Srbija, u 85. minutu vidjeli smo i jednu spornu sudijsku odluku prilikom povlačenja Mitrovića za dres, ali je ostalo 0:0.