EURO 2024

U Dortmundu poništena tri pogotka, meč prekidan, Danci u nekim situacijama nijesu imali ni sreće

Nakon Švajcarske, saznali smo i drugog četvrtfinalistu Eura. To je selekcija Njemačke, koja je nakon velike borbe savladala Dansku, rezultatom 2:0 (0:0), uz pogotke Haverca iz penala i Musijale.

Njemačka je u četvrtfinalu: Prvo ih je spasio VAR, a onda su sa dva gola riješili meč Foto: AFP

Bila je to veoma uzbudljiva i otvorena borba, sa tri poništena gola i polučasovnim prekidom, a čini se i kako su izabranici Julijana Nagelsmana u pojedinim momentima imali i malo sreće.

Kako god, domaćin završnice ide dalje, a u četvrtfinalu ga čeka Španija ili Gruzija.

Njemačka je postigla gol već u četvrtom minutu, ali je on poništen. Šloterbek je bio strijelac, no prema mišljenju sudija, napravio je faul prije toga.

Uskoro smo vidjeli izgledne šanse za Kimiha, Šloterbeka i Haverca, ali je Šmajhel bio na visini zadatka. Od 20. minuta, Danci su se oslobodili pritiska, počeli su i oni da prijete suparničkom golu, a mreže su i dalje mirovale.

U 35. minutu uslijedile su nevjerovatne scene - pljusak, grmljavina, pa grad. Meč je iz tog razloga bio prekinut gotovo pola sata, o čemu opširnije možete čitati u posebnom tekstu u nastavku-

Utakmica Njemačka - Danska bila prekinuta zbog grmljavine, padao i grad
0
Utakmica Njemačka - Danska bila prekinuta zbog grmljavine…
29.06.2024 21:39

Pošto je utakmica nastavljena, Haverc i Šloterbek imali su nove prilike, no čini se najveću u prvom dijelu propustio je Hojlund u 45. minutu - bio je oči u oči sa Nojerom, a njemački čuvar mreže istakao se bravuroznom intervencijom.

Još otvoreniju igru gledali smo u nastavku, a u 48. minutu poništen je još jedan gol - ovog puta Danskoj. Nakon akcije i gužve u šesnaestercu, Andersen je pogodio, ali je nakon duže VAR provjere gol poništen zbog milimetarskog ofsajda.

Kraj za očajne 'azure': Švajcarska u Berlinu držala čas fudbala evropskim prvacima
1
Kraj za očajne 'azure': Švajcarska u Berlinu držala čas…
29.06.2024 19:52

U 54. minutu opet je 'radio' VAR - i opet je u centru pažnje bio Andersen.

Ovog puta, u svom je šesnaestercu igrao rukom i bio je to penal. Loptu je uzeo Haverc i pogodio, doduše malo je falilo Šmajhelu da to odbrani. Ipak, činilo se da je njemački fudbaler zastao pri šutu, ali sudije to nijesu sankcionisale.

Sijevale su od tada prilike na obje strane, a u 68. minutu je Njemačka udvostručila prednost. Bila je to prelijepa, brza akcija, koja je počela od Nojera, pa preko Šloteberka, koji je poslao loptu do Musijale, a on se stuštio ka golu Danske i poslao loptu u suprotni ugao gola.

Nije Dance ni to 'spustilo' - nastavili su da napadaju, očajnički su pokušavali da stignu do gola i učine završnicu dramatičnijom, ali to se nije dogodilo. U nadoknadi je Šmajhelovu mrežu pogodio i Virc, ali bio je u ofsajdu.