EURO 2024

Sjutra mečevi u Berlinu i Dortmundu

Počinje osmina finala: Favoritima neće biti lako

Nakon dva dana pauze, sjutra slijedi nastavak Eura, i to uvodnim mečevima osmine finala.

Počinje osmina finala: Favoritima neće biti lako Foto: UGC

Već na startu slijede dvije utakmice koje obećavaju, a obje će na programu biti sjutra.

Od 18:00 časova, u Berlinu će se sastati Italija i Švajcarska.

Obje reprezentacije su grupnu fazu završile na drugom mjestu, pri čemu su izabranici Murata Jakina imali pobjedu i dva remija, a ‘azuri’ pobjedu, remi i poraz. Pritom, za razliku od Švajcarske, Italija nije ostavila naročit utisak u grupi “B”, gdje je plasman osigurala golom Zakanjija u posljednjem minutu utakmice protiv Hrvatske.

Uprkos tome, može se reći kako Italijanima pripada uloga blagog favorita. No, žele li da savladaju Zomera, biće im potrebno mnogo bolje izdanje u odnosu na ono što smo vidjeli u protekla tri meča.

Problemi za Spaletija pred sjutrašnji meč: Dimarko van stroja, Kalafjori suspendovan, Bastoni još upitan...
0
Problemi za Spaletija pred sjutrašnji meč: Dimarko van…
28.06.2024 22:28

Švajcarci su, sa druge strane, odigrali jako disciplinovano. Protiv Njemačke nijesu imali sreće i ispustili su pobjedu u nadoknadi, ali upravo smo na toj utakmici vidjeli da na ovom prvenstvu mogu igrati ravnopravno i protiv najzvučnijih selekcija.

Put do osmine finala:

Italija: Albanija 2:1, Španija 0:1, Hrvatska 1:1.

Švajcarska: Mađarska 3:1, Škotska 1:1, Njemačka 1:1.

U 21:00 čas u Dortmundu slijedi druga utakmica dana, u kojoj se sastaju Njemačka i Danska.

Selekcija Julijana Nagelsmana djelovala je moćno u uvodna dva meča Eura, no protiv Švajcarske (1:1) su pokazali da nijesu savršeni, pri čemu su se u drugom poluvremenu i ispromašivali.

Međutim, tim predvođen igračima poput Musijale, Virca, Krosa, Haverca i Gindoana definitivno ima kvalitet za najviši plasman. No, kostur je takav da će svaka utakmica za Njemačku biti preteška, pod uslovom da prođu Dance.

A upravo Danska nije nimalo poželjan suparnik. Eriksen i saigrači znaju da igraju na rezultat, pa iako možda u grupi “C” nijesu oduševili – teško je i da su razočarali. Jasno je da je Njemačka favorit, ali daleko od toga da će im sjutra veče biti lako.

Njemačka: Škotska 5:1, Mađarska 2:0, Švajcarska 1:1.

Danska: Slovenija 1:1, Engleska 1:1, Srbija 0:0.