Gradnja sanitarne kade iziskivala je sredstva od oko 1,2 miliona eura, a Vuković je kazao kako se značaj završenog projekta ogleda u tome što Podgorica neprestano raste, pa se tako povećava i potreba za ovom vrstom komunalne infrastrukture, koja znači preduslov za kvalitetan tretman otpada.
“Neću pretjerati ako kažem da značaj gradske Deponije nije manji od značaja tunela Sozina ili značaja regionalnog vodovoda. Dakle od kapaciteta ove firme zavisi bukvalno pola Crne Gore. Ne zaboravite da usluge naše gradske deponije ne koristi samo naše gradsko preduzeće Čistoća, nego i naše kolege i prijatelji iz Tuzi, Cetinja i Danilovgrada. Bukvalno pola države zavisi od toga da li će ova deponija raditi kako treba i zato je ovo vrlo značajno”, naglasio je on.
Rekao je kako je projekat realizovan na vrijeme, uprkos tome što su u proteklom periodu bili suočeni sa opstrukcijama.
Direktor Deponija Arsenije Boljević rekao je da je u pitanju jedan od najznačajnijih ekoloških projekata.
“Navikli smo javnost na snažnu investicionu aktivnost svake godine na Deponiji i mogu slobodno da kažem da smo čak i prije završetka izgradnje četvrte kade, počeli poslove koji se tiču realizacije izgradnje pete sanitarne kade. Prethodno smo, svojim kapacitetima uspjeli da na trećoj sanitarnoj kadi napravimo još nekih dva mjeseca prostora za lagerovanje komunalnog otpada”, kazao je Boljević.
Četvrta sanitarna kada ima kapacitet za 80 hiljada tona komunalnog otpada godišnje. Planirano je da kada bude u funkciji pet godina.