Osim prikazivanja bioloških, geoloških, kulturoloških, i drugih vrijednosti, ukazali su i na potencijale održivog korištenja ekosistemskih usluga rijeke Cijevne, koje mogu imati brojne pozitivne efekte na lokalne zajednice.
Kanjon rijeke Cijevne jedan je od najvećih bisera prirodne baštine Evrope, u kojem su život pronašle mnoge biljne i životinjske vrste, od kojih su brojne endemskog i reliktnog karaktera. Osim flore i faune, utočište u kanjonu rijeke Cijevne pronašli su i ljudi, koji su kroz istoriju izgradili kulturološki identitet.
"Zahvaljujemo svima na lajkovima, dijeljenjima i komentarima, i još jednom vas podsjećamo na sve ono što rijeka Cijevna predstavlja - život u kamenu!", poručuje Crnogorsko društvo ekologa.
Kratkometražni film "Cijevna, život u kamenu", nastao je u okviru projekta ,,Ka očuvanju biodiverziteta i jačanju upravljanja zaštićenim područjem rijeke Cijevne”, koji realizuju NVO Eko-tim i Crnogorsko Društvo Ekologa/Montenegrin Ecologists Society.
Finansiranje ovog projekta je omogućeno od strane EuroNatur kroz program BESTbelt, koji finansiraju Evropska unija u Crnoj Gori i EuroNatur.