Politika

Đonović: Crna Gora je bila i ostala naša partija

Predsjednik Političkog savjeta Pozitivne Crne Gore Ranko Đonović navodi u razgovoru za Pobjedu da u toj partiji blagonaklono gledaju na participaciju vanstranačkih ličnosti, kako u Političkom savjetu, tako i na poslaničkoj listi. Smatra i da bi koalicija sa partijama koje su programski bliske Pozitivnoj bila korisna.
Đonović: Crna Gora je bila i ostala naša partija
Portal AnalitikaIzvor

- Sinergetski efekat bi sigurno dao pozitivniji izborni rezultat od pojedinačnog izlaska. Zajednički izborni nastup bio bi dobar i za partije koje bi činile koaliciju i za državu Crnu Goru, što je mnogo važnije. Poznato mi je da takav stav nije neprihvatljiv za funkcionere Pozitivne Crne Gore. Vremena za dogovor ima još malo, pa ako bude političke volje i partijskih interesa za takvu odluku, realizaciju neće biti teško sprovesti – rekao je Đonović u intervjuu Pobjedi.

Prema njegovim riječima, Politički savjet Pozitivne Crne Gore čini grupa građana koji, uglavnom, nijesu stranački angažovani, a u crnogorskoj javnosti su još od davnih 90-ih godina prošlog vijeka prepoznati po antiratnom stavu i zalaganju za obnovu državnog suvereniteta Crne Gore i njeno vraćanje u evropsku i svjetsku porodicu država i naroda.

- Kada je u pitanju motiv mog angažovanja, ali i drugih članova Savjeta, on suštinski proizilazi iz činjenice da je Crna Gora bila i ostala naša partija. Politički program Pozitivne afirmiše ciljeve za koje se i mi zalažemo. Dijelimo iste vrijednosti i brigu za sudbinu naše države. Pozdravljamo promišljenu odluku ove tada opozicione stranke da u jednom prelomnom trenutku, 27. januara 2016. godine, preduprijedi sunovrat i stane na stranu države Crne Gore. Svjesni latentne unutrašnje opasnosti koja i dan-danas prijeti našoj državi, stali smo u tabor koji želi da je ojača i zaštiti – istakao je on.

Pozitivna je bila opozicija na prethodnim parlamentarnim izborima, a sada nastupa sa pozicije vlasti. Upitan plaši li se da će ta promjena uticati na rejting partije i podršku birača na izborima 16. oktobra, Đonović odgovara:

-  Naravno da ne. Zahvaljujući mudrom potezu Pozitivne Crne Gore, većina učesnika predstojećih izbora dobila je udio u izvršnoj vlasti. Hoće li sve stranke zbog toga biti kažnjene, ili samo Pozitivna, koja je podrškom Vladi spriječila haos u Crnoj Gori. Građani, odnosno glasači koji vole državu Crnu Goru to moraju razumjeti. To samo treba pravilno i jasno objasniti građanima, jer ima mnogo onih koji manupulišu činjenicama i drskim lažima pokušavaju zbuniti građane Crne Gore – napominje Đonović.

Većina političkih subjekata u Crnoj Gori se za potrebe ovih izbora odlučila za tzv. negativni model izborne kampanje. Na pitanje kako će se Pozitivna postaviti u tom smislu, predsjednik Političkog savjeta te stranke kaže „kako drugačije nego pozitivno“.

- Na to je obavezuje i ime stranke, ali i poštovanje prema crnogorskim građanima, biračima, umornim od teških riječi, međusobnih optužbi, uvreda, govora mržnje, pesimizma… Nasuprot svog tog negativizma stajaće Pozitivna sa svojim optimizmom i porukom ,,voljećemo se još“ umjesto njihove ,,ćeraćemo se još“ – poručuje Đonović.

(Opširnije čitajte u današnjem broju Pobjede)

Foto: Cdm

Portal Analitika