
Za razliku od njih, Demokratski front je, prema nezvaničnim informacijama Pobjede, pod pritiskom prijave Agencije za sprječavanje korupcije tek juče, četiri dana pred izbore, prijavio da je u posljednjih petnaest dana prikupio nešto oko 10.000 eura od donacija, dok su Demokrate, prema posljednjim podacima, prijavile svega 2.260 eura.
Imajući u vidu da sve tri političke grupacije vode izuzetno skupe kampanje na komercijalnim televizijama, društvenim mrežama i internetu, kao i na samom terenu, postavlja se pitanje zakonitosti finansiranja tih kampanja, kao i relevantnosti podataka koje dostavljaju Agenciji. Da situacija sa finansiranjem opozicionih subjekata nije čista, svjedoči i izviđaj koji je pokrenuo glavni specijalni tužilac povodom sumnji da je novac izvjesnih kompanija iz Bosne i Hercegovine, lociranih u entitetu Republika Srpska, preko crnogorskih kompanija korišćen za finansiranje izborne kampanje opozicione strukture u Crnoj Gori.
U verziju "Ključa" i DF-a da vode kampanju bez donacija ili za uslove izborne utakmice minimalnim prilozima sumnja i Agencija za sprječavanje korupcije, jer je juče na Viber čatu Centra za demokratsku tranziciju objavljen podatak da su pokrenuti postupci protiv 15 političkih subjekata među kojima su i konstituenti Demokratskog fronta - Nova srpska demokratija, DNP i Radnička partija - upravo zbog neobjavljivanja izvještaja o prilozima.
Postupak se istim povodom vodi i protiv ključnog konstituenta "Ključa" - Demosa Miodraga Lekića. Agencija vodi i postupke protiv Nove, DNP-a i PZP-a i Demosa kada su u pitanju troškovi izborne kampanje jer nijesu predati izvještaji. Po posljednjem izvještaju Centra za demokratsku tranziciju, Demokratski front se do 30. septembra 711 puta reklamirao na komercijalnim televizijama, "Ključ" 136 puta, a Demokrate 153 puta. Podaci nijesu dati za Atlas televiziju na kojoj je najviše komercijalnih reklama, jer Arhimedu nijesu dostavili cjenovnik.
Opširnije u Pobjedi...