“Vidjeli smo u protekle dvije godine kako je nevladin sektor kao najglasniji kritičar vlasti do 2020, koji nije propuštao da detektuje ni koliko je cigareta koji ministar kupio o trošku države, pretrpio veliku transformaciju. Dio najuticajnih predstavnika tog starog NVO-a postali su funkcioneri nove vlasti i raspoređeni po dubini i po širini i skloni da nastave sve negativne prakse koje su ranije kritikovali”, istakao je Radoman.
Kako kaže, jasno je da se ovim povodom očekivala glasnija reakcija, makar onog dijela nevladinog sektora, koji je u protekle dvije godine dao doprinos, ako ne uvijek u spriječavanju, ono bar u umanjivanju štete koju su proizvodile Abazovićeve vlade. Smatra, međutim, da je u ovom trenutku važnije pitanje, kako će na indicije o umiješanosti beogradske patrijaršije u nabavci oružja i prepremi građanskog rata u Crnoj Gori, reagovati crnogorske institucije.
“To će biti najvažnija provjera, da li je tužilaštvo pod političkom kontrolom Abazovića i družine, koja je po svemu sudeći, zahvaljujući beogradskoj patrijaršiji i njenoj sprezi s kriminalnim krugovima, dobila priliku da preuzme vlast ili je tužilaštvo kadro da se odupre političkim uticajima i rasvijetli okolnosti pod kojima je pripreman scenario građanskog rata i privede pravdi odgovorne za to, ma kojoj političkoj ili vjerskog grupaciji pripadali”, rekao je Radoman.
Nakon izostanka reakcije, postavlja se pitanje da li je crkva Srbije i dalje zabran, u koji nevladine organizacije u Crnoj Gori neće da ulaze. Gradska televizija kontaktirala je direktoricu Centra za građansko obrazovanje Daliborku Uljarević, direktoricu Akcije za ljudska prava Teu Gorjanc-Prelević, i direktoricu Mreže za afirmaciju nevladinog sektora Vanju Ćalović-Marković kako bismo čuli i njihov stav, ali na naše pozive i poruke, do zaključenja priloga, nijesmo dobili odgovore.