Kako se navodi u saopštenju, resorno Ministarstvo će u skladu sa zakonskom regulativom i mogućnostima djelovati prema ostalim institucijama radi zajedničkog prevazilaženja nastale situacije. Iz Ministarstva navode da je veliki problem što životinje (u oba slučaja) nijesu bile osigurane, iako Ministarstvo snosi polovinu troškova osiguranja.
“Jokići su najveći proizvođači jaja u Crnoj Gori. Proširivanjem kapaciteta došli smo u situaciju da nijesmo uvozno zavisni. Raduje nas što uprkos ogromnoj šteti, u nastaloj situaciji farma Jokić neće imati diskontuitet u isporuci prema trgovačkim lancima i hotelima. Gospodin Miljanić kao jedan od pionira kozarstvai kroz svoju proizvodnju učestvovao je u razvoju sektora kozarstva u u Crnoj Gori. Nesreća predstavlja veliki udar za egzistenciju porodičnog gazdinstva kao i na kooperante koji su indirektno vezani za proizvodnju gospodina Miljanića”, navodi se u saopštenju Ministarstva poljoprivrede, šumarstva I vodoprivrede.
Dodaju da će nakon dobijanja izvještaja nadležnih službi, Ministarstvo u okviru svojih zakonskih okvira reagovati koristeći dostupne institucionalne mehanizme kako bi pružili podršku u prevazilaženju situacije koja je pogodilagazdinstva Miljanić i Jokić ikoja se reflektujese na crnogorsku poljoprivredu.