Podržavaju se investicije u svim sektorima poljoprivredne proizvodnje, kao i u stočarstvu i biljnoj proizvodnji.
Kada su u pitanju sektori poljoprivredne proizvodnje, podržava se uvođenje novih tehnologija koje imaju za cilj smanjenje troškova proizvodnje kroz racionalnu upotrebu inputa - vode, pesticida ili đubriva.
Takođe, podržava se uvođenje inovativnih tehnologija za dobijanje električne energije putem solarnih sistema (panela).
U sektoru stočarstva, podržava se uvođenje inovativnih praksi ishrane radi smanjenja troškova hrane i poboljšanja produktivnosti/mliječnosti u govedarstvu. To može uključivati uvođenje relevantnih IT tehnologija.
Podržava se i nabavka SMS/digitalnih vaga i drugih inovativnih rješenja, sa ciljem povećanja prosječnih prinosa u pčelarstvu.
U sektoru biljne proizvodnje podrška je namijenjena inovacijama u oblasti zbrinjavanja otpada i nus proizvoda nastalih u postupku poljoprivredne proizvodnje, kao i uvođenju sistema za zagrijavanje u zaštićenim prostorima.
Podržavaju se i proizvodni inovativni koncepti, koji su prilagođeni da odgovore na klimatske promjene - tehnologije protiv mraza, mašine za orošavanje i slično.
Korisnici podrške su poljoprivredna gazdinstva upisana u Registar poljoprivrednih gazdinstava, kao i u registre koje vodi Uprava za bezbjednost hrane, veterinu i fitosanitarne poslove, do trenutka podnošenja zahtjeva za odobravanje podrške.
Ukoliko su podnosioci zahtjeva u statusu preduzeća, neophodno je da im je djelatnost iz Sektora A - poljoprivreda, šumarstvo i ribarstvo, u skladu sa Zakonom o klasifikaciji djelatnosti.
Maksimalno prihvatljiva investicija iznosi deset hiljada eura, uz budžetsku podršku do 80 odsto vrijednosti prihvatljive investicije, odnosno do osam hiljada eura.
Više informacija o javnom pozivu dostupno je na ovom linku.