Politika

Stav

Šićar

Kreiranje Vlade od 30 ministarstava dovoljan je dokaz sa kakvim nenajedenim dušama obitavamo, i još gore, koje vladaju nad nama. Nedostatak bilo kakvih patriotskih sentimenata još im više olakšava rasparčavanje države i prigrabljivanje materijalne koristi za sebe i razne poslovne partnere

Šićar Foto: Pobjeda/ Stevo Vasiljević
Alek Barović
Alek BarovićAutor
Portal AnalitikaIzvor

Šićar je jedna zanimljiva riječ u našem jeziku. Koristi se kao sinonim za određenu korist koju je neko dobio. Međutim, u davnašnja vremena, ova riječ je označavala hajdučki plijen, tj. ono što se opljačka i silom otme od tadašnjih otomanskih karavana. U trenutnom crnogorskom kontekstu, ova starija definicija je od velikog značaja.

Bošnjaci nisu pozvani u Spajićevu Vladu da bi dali intelektualni i politički doprinos napretku Crne Gore, već da bi bili obična ikebana

Po dolasku novih vlasti prije gotovo četiri godine viđeli smo da će se njeni činioci prema Crnoj Gori ophoditi kao prema šićaru. Budući da su je silom i na prevaru oteli, odlučili su da je poput strvinara onako izmrcvarenu raskubu koliko iđe mogu. 

Svaki put kad pomislimo da ne može više, iznenade nas novim fukarlucima. Ako je neko i mislio da je Crna Gora poharana za vrijeme vladavine DPS-a grdno se prevario budući da su na njegovo mjesto došli oni koji predstavljaju najgori (ne)soj crnogorskog društva. Ali neka, građani su birali, građani neka i gledaju. I ispaštaju.

Najnoviji vid raskubanja Crne Gore, tj. njihovog šićara kako je smatraju je takozvana rekonstrukcija Vlade Milojka Spajića. Ovaj antidržavni čin kojim se planira dovođenje velikosrpskih partija na pozicije odlučivanja predstavlja veoma opasnu rabotu. Opasnu pogotovo što će produkt njihovog djelovanja biti pljačka, ali i uništavanje temelja crnogorske državnosti.

Kako se predstavnici ovih političkih grupacija ponašaju najbolje smo viđeli na nekim lokalnim primjerima i u velikim državnim kompanijama. Za koje su se gođ drvo uhvatili, osušilo se. Tako će sada biti i na drugim poljima. Budući da velikosrpske struje već duži vremenski period pikiraju Ministarstvo prosvjete i ono vezano za urbanizam i nekretnine, možemo samo zamisliti kakvi se mračni planovi kriju iza ovih namjera.

Ultimatum partijama manjina: Ako hoćete u vladu, odbacite principe i raskinite sa DPS-om
68
Ultimatum partijama manjina: Ako hoćete u vladu, odbacite…
21.07.2024 17:14

Ostale političke partije poput Pokreta Evropa sad ili Demokrata nisu ni vrijedne pomena. I najvećem laiku je dovoljno jasno da se radi o običnim Vučićevim marionetama koje igraju kako svira Beograd. Dokaz ovoga je i pokušaj da se Bošnjaci otrgnu iz civilizacijskog i zapadnog korpusa i pretvore u obične poslušnike koji će svoje dosadašnje bivstvovanje na pravom putu prodati za nekoliko fotelja ili stanova na Starom Aerodromu.

Ucjenjivanje Bošnjačke stranke i drugih partija manje brojnih naroda predstavlja civilizacijsko posrnuće i vapaj davljenika koji ne mogu da podnesu da i nakon cijelog mandata nisu uspjeli da naprave rasulo i zavade Crnogorce i ostale narode koji žive u Crnoj Gori.

Nažalost, kao i svuda i u Bošnjačkoj stranci ima onih koji bi zarad malo vlasti izdali svoje ideale, ako su ih ikad i imali. Svakako, nadamo se da će preovladati razumna većina u njihovim partijskim redovima.

BS ulazi u Vladu: Dobiće pet ministarstava
90
BS ulazi u Vladu: Dobiće pet ministarstava
22.07.2024 19:15

Jednostavno, Bošnjaci nisu pozvani u Spajićevu Vladu da bi dali intelektualni i politički doprinos napretku Crne Gore, već da bi bili obična ikebana i ukras koji bi služio da se sa njime zori i argumentuje učešće u Vladi i velikosrpskih organizacija. Participiranje i stranke Bošnjaka bilo bi argument protiv tvrdnje da se radi o srpskoj Vladi koja ima anticrnogorske zadatke.

Kreiranje Vlade od trideset ministarstava dovoljan je dokaz sa kakvim nenajedenim dušama obitavamo, i još gore, koje vladaju nad nama. Nedostatak bilo kakvih patriotskih sentimenata još im više olakšava rasparčavanje države i prigrabljivanje materijalne koristi za sebe i razne poslovne partnere. Zarad formiranja što šire vladajuće koalicije izmišljaju se pozicije i fotelje samo da bi se svačiji apetit zadovoljio. Ovakvo nešto ne postoji ni u najnazadnijim državama svijeta.

I dok su jedni zauzeti plijenom, drugi mozganjem o tome da li ući u vladu ili ne, Mandić i Knežević rade posao za koji su dobili naredbu još prije masu godina – razgraditi crnogorsku državu do te mjere da neće biti problem ponovo je pritisnuti medveđom šapom. Pa vi viđite oćete li saučestvovat u tome ili ne.

Portal Analitika